GLASS & CERAMICS / Glass / Glas 4925061
nr 492 5061
Glas
Lenght: ()
2 del, Erik Höglund (1932-1998) för Boda Glasbruk, Sverige 1950-tal, röda med dekorrand, skål på fot höjd 15, 5 cm, diameter 15 cm, signerad: 'H 807 / 150'. Pokal, höjd 17, 5 cm sign 'H 956 / 160'
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday October 29 2007
at 16:17:29
- Bid history
Time
Bidder
Bid
29/10 16:12:29
- Thema-auction